Baldai vasarnamyje: kokius rinktis?

Žodis vasarnamis, vos jį paminėjus, asocijuojasi su poilsiu ir atsipalaidavimu. Tai vieta, į kurią norisi pabėgti vos išaušus giedram savaitgaliui. Šiuolaikiniai vasarnamiai nebepanašūs į močiutės sodo trobelę, kurių viduje vyrauja tamsios spalvos, mažos erdvės ir vintažinis interjeras. O kokie gi tie šiuolaikiniai vasarnamiai? Kokius baldus rinktis, norint įsirengti jaukumu dvelkiančią erdvę?

Amerikietiškais baldais Kaune prekiaujantis salonas „Adorno“ pasižymi pasirinkimo variantų gausa.  „Ashley“ baldai  galėtų būti vienas iš tų prekės ženklų, kurie puikiai derės prie šiuolaikinio vasarnamio interjero. Tačiau kyla klausimas, kurie baldai sodo namelyje yra reikalingiausi?

Koks yra šiuolaikinis vasarnamis?

Šiuolaikinis vasarnamis pasižymi ne tik lengvumu, laisvai krentančia šviesa, bet ir minimalizmu. Todėl svarbu susidėlioti visus taškus ant „i“ ir pasirinkti prioritetus – kas jums svarbiausia vasarnamyje. Savaime aišku, kad pirmiausia galvojama apie tai, kaip vasarnamyje gerai praleisti naktį: miegoti nepatogioje naudotoje  sofoje menkiausias malonumas. Tačiau be patogumo, svarbus ir dizainas. Nedidelė dvigulė, minkštais apmušalais aptraukta miegamojo lova bus pats tas. Galima rinktis tiek iš šviesų, tiek iš tamsesnių apmušalų.

Pagalvokite apie baldų funkcionalumą tam tikrose patalpose

Dar svarbiau nei miegamojo lova yra vasarnamio svetainė. Įprastai jos nebūna didelės, tačiau dažnai tai jaukiausia viso namelio erdvė. Vieta, kurioje malonu šildytis prie židinio, gerti kavą ir skaityti knygą. Svetainėje itin svarbu sujungti funkcionalumą su patogumu. „Ashley“ baldai būtent tuo ir pasižymi. Pora didelių fotelių ar krėslų priešais židinį leis pamiršti visos savaitės nuovargį. Taip pat svarbu, kad svetainėje būtų stalas. Kad ir nedidukas, tačiau juk turi būti vieta, kur būtų galima padėti karštą arbatos puodelį ar jau akimis peržvelgtą žurnalą. Jaukumo suteiks minkštas kilimas.

Dar viena svarbi sodo namelio erdvė – virtuvė. Joje gimsta šedevrai, pagaminti tiesiai iš ką tik surinktų sodo gėrybių.   

Dažniausiai virtuvė būna ankšta, todėl jos apkrauti nerekomenduojama. Renkantis stalą, atkreipkite dėmesį, kad ant būtų patogu dirbti tiek ruošiant maistą, tiek sėdant valgyti. Šiai problemai išspręsti galima rinktis tiesiog aukštesnes kėdes. Visgi šios taip pat svarbios, kuriant vasarnamio interjerą.

„Ashley“ baldai pasižymi tiek valgomojo komplektų pasirinkimų gausa, tiek pavienių baldų. Todėl rinktis nebus sunku. Atkreipiant dėmesį į spalvų paletę, šviesios spalvos padės sukurti lengvumo įspūdį, vizualiai padidins erdvę. Vasarnamiai skirti poilsiui, todėl rekomenduotina rinktis lengvai prižiūrimus baldus, kurie nereikalautų daug dėmesio ir laiko. Ilgaamžiškumas, patogumas ir estetika – tai pagrindiniai aspektai, renkantis baldus vasarnamio interjero dizainui sukurti.