Kaip tirštame rūke būti matomam

Lengvas vasaros rūkas vakarais ir ankstyvais rytais dažnai kelia nieko daugiau kaip susižavėjimą. Jis gražiai padengia pievas ir laukus, o aplinka tampa tarsi magiška. Tuomet net ir važiuojant keliu automobiliu galima jaustis saugiai ir grožėtis supančiais vaizdais. Vis dėlto, situacija pasikeičia atėjus rudeniui, kuomet rūkas pasidaro toks tirštas, kad vienintelis matomas dalykas yra tik savojo automobilio priekis bei lopinėlis kelio.

Priešrūkiniai žibintai – ne kažką apšviesti, o pačiam švytėti

Paprastai automobilio žibintai aktualiausi yra nakties metu. Tuomet žibintų pagalba automobilis ne tik yra geriau matomas iš tolo, bet ir pats vairuotojas geriau orientuojasi aplinkoje ir įvertina kelio būklę, nes didėja jo matymo laukas.

Tačiau jei įsijungsite priešrūkinius žibintus pastebėsite, kad šviesos ne tiek ir daug. Iš tiesų, priešrūkiniai žibintai yra papildomi žibintai, kurie taip dažnai ir nėra naudojami. Tiesa, šiuo metu daugelis vairuotojų mėgsta priešrūkinius žibintus įsijungti dienos metu tik dėl to, kad šviečiantys jie suteikia grožio automobiliui.

Iš tiesų, priešrūkiniai žibintai nėra skirti kažko apšviesti – jų tikslas padaryti patį automobilį matomu kitiems. Dėl savo veikimo principo ir vietos, kurioje jie montuojami (dažniausiai, automobilio apatinėje dalyje), jų skleidžiama šviesa neapima didelio nuotolio, tačiau spindėdami leidžia automobiliui tapti labiau matomu net ir tirščiausiame rūke.

Priešrūkinių žibintų naudojimas – už ir prieš

Kaip anksčiau minėta, daugelis vairuotojų mėgsta priešrūkinius žibintus įjungti tik dėl grožio. Taip pat atsiranda teigiančių, kad priešrūkiniai žibintai saugo automobilio energiją ir labiau vertėtų naudoti juos, o ne priekinius žibintus.

Vis dėlto, atsiranda teigiančių, kad priešrūkiniai žibintai ne suteikia grožio, o erzina kitus vairuotojus. Kai kurie vairuotojai teigia, kad tiek esant geram matomumui, tiek ir tirštam rūkui, priešrūkiniai žibintai gali blaškyti ir kelti nesusipratimus.

Priešrūkinių žibintų pasirinkimas – platus

Šiuo metu fizinėse parduotuvėse ir internete galite rasti platų pasirinkimą priešrūkinių žibintų (pvz. didelę pasiūlą galima rasti autoaibe.lt). Papildomi rūko žibintai gali būti tiek automobilio priekinėje, tiek ir galinėje dalyje, tačiau visuomet – kur kas žemiau nei priekiniai žibintai. Priekinėje automobilio dalyje naudojami baltos šviesos priešrūkiniai žibintai, o gale – raudonos šviesos. Priklausomai nuo poreikių, žibinto vietos ar gamintojo, kainos svyruoja nuo kelių iki kelių šimtų eurų.