Spiningavimas ir jo ypatumai

Spiningavimas kuo toliau, tuo labiau tampa vienu populiariausių žvejojimo būdų. Ir nenuostabu, čia reikalaujama įvairių savybių, kurios reikalingos nugalėti iššūkius, pagauti skirtingo tipo žuvis. Todėl ir šiam žvejybos tipui pasirenkamos įvairios priemonės, taktikos, kurios net nėra tokios dažnos kituose tipuose.

Vienos naudojamų priemonių spiningo metu yra sukrės: tai blizgės, kurios sukasi. Šios gali būti keturių tipų, kurie skiriasi pagal atsilenkiančius lapelius:

  • iki 25 laipsnių, skirti giliam vandeniui.

  • 25 – 30 laipsnių, skirti greitai tėkmei.

  • 30 – 45 laipsnių, galimi tiek greitai tėkmei, tiek ramiam vandeniui.

  • 45 – 60 laipsnių, skirti gaudant pasroviui.

Pasirenkamos blizgės skiriasi ne tik pagal atsilenkimo laipsnį, bet ir pagal savo dydį. Juk negaudysite lydekos su maža blizge, jai reikia didesnio masalo.

Spiningavimas įdomus ir tuo, kad jam naudojama daug įvairių technikų. Viena jų yra džigavimas, kuriuo masalas skirtingai pravedamas vandenyje, taip sudarant įspūdį, kad žuvis greitai nuplaukia iš tam tikros vietos. Šis pravedimas gali būti daromas keliais būdais, taip sukuriant vis kitokios žuvies (sužeistos, bėgančios) įspūdį. Todėl naudojantis džigavimu, galite naudotis tuo pačiu masalu ir kelis kartus bandyti toje pačioje vietoje ir vėl pabandyti pagauti norimo tipo žuvį. Žinoma, kai kurie būdai netgi buvo specialiai sukurti tam tikroms žuvų rūšims. Pavyzdžiui, pakopinis pravedimas, kuriuo masalas palaipsniui pakeliamas paprastai patinka stambioms žuvims. Net jei turite geriausias priemones ir esate įvaldę įvairias technikas, tai vis tiek nebūtinai užtikrina, kad laimikis bus jūsų. Reikia atsižvelgti į oro ir vandens sąlygas. Pavyzdžiui, kai kurie būdai netiks jei tą dieną vanduo apsiblausęs arba kaip tik švarus. Žvejybos rezultatą gali paveikti ir vandens temperatūra. Pavyzdžiui, jei yra labai šaltas vanduo, kai kuriais atvejais yra palankiau iš lėto masalą traukti dugnu, siekiant išvilioti besišildančias žuvis.

Spiningavimas gali būti ganėtinai sudėtingas procesas, ypatingai, jei nežinote, kokiomis priemonėmis naudotis bei kokia technika jums geriausiai tinka pagal pasirinktą žvejybos vietą. Jei esate pradedantysis, bandykite spiningauti su blizgėmis bei naudodami džigavimą. Įvaldę šią techniką, galėsite bandyti ir kitas.