Valas pasirenkamas pagal poreikius

Renkantis valą, kiekvienas žvejys turi atsižvelgti į savo pasirinktą meškerę, kaip ir kur ruošiamasi žvejoti, kokias žuvis norite pagauti. Tik tuomet galėsite tiksliai nuspręsti, kokio tipo valas geriausiai išpildys jūsų lūkesčius. O valų tipai paprastai siūlomi keli: monofilamentiniai, fluorokarboniniai arba pinti.

Monofilamentiniai valai yra slidesni už kitus, jie gana tamprūs. Tokius valus patariama naudoti, jei ruošiatės gaudyti stambias žuvis naudodami blizgę, sukrę. Su šiais masalais monofilamentiniai valai net naudingesni už pintus, kurie nėra tokie tamprūs. Taip yra todėl, kad kuo tamprumas didesnis, tuo labiau yra varginama žuvis, nereikia pasikliauti vien tik meškerės kotu ar rite, siekiant žuvį sustabdyti. Taip pat monofilamentiniai valai yra plūdriausi, tad ne itin tinka žvejojantiems džigavimo būdu.

Jei spiningaujant reikia pavadėlio, tuomet rekomenduojama rinktis fluorokarboninį valą. Toks sprendimas padeda gaudant ešerius, šapalus, žuvis gaudant mariose. Fluorokarboninis gali būti ir pagrindinis valas, jei žvejybai naudojate multiplikatorinę ritę. Šio tipo valai ilgiausiai išlaiko savo kokybę, jie yra gana atsparūs saulės ir vandens poveikiui. Nors jis gana retai naudojamas spiningaujant, galite jį rinktis gaudydami lašišas. Deja, šie valai yra silpnesni, tai yra gali greičiau sutrūkti. Vien todėl jie dažniau pasirenkami pavadėliu, o ne pagrindiniu valu.

Spiningaujant dažniausiai naudojamas pintas valas. Jį ganėtinai sunku išsirinkti, nes tie patys valai ne visuomet tinka tokio paties tipo ritėms. Pintą valą reikia rinktis atitinkamai pagal spiningavimo poreikius, pavyzdžiui, kai kurie netinkami žvejoti traukiant masalą dugnu, o kiti labiau tinka velkiavimui (reikia skaityti informaciją ant valo dėžutės). Priklausomai nuo pynimo, „pintukas“ gali atrodyti ir visiškai apvalus.

Nepaisant tipo, kai kurie valai yra specialiai sustorinti, o tai daro įtaką jų savybėms. Besirinkdami, atsižvelkite ir į valo plūdrumą: jei patinka džigavimas, tuomet rinkitės mažiau plūdrų valą. Nepamirškite, kad pagal valo storį priklauso kokio svorio žuvį jis išlaikys. Pavyzdžiui, jei rodomas storis 0,5 mm, tuomet daugiausia išlaikys 22 kg laimikio. Jei storis itin mažas: tik 0,1 mm, tuomet didžiausias galimas laimikio svoris yra 1,2 kg.

Rinkdamiesi valą, atkreipkite dėmesį, kad jo turėtų nematyti žuvis, tad venkite ryškių spalvų. Patikrinkite, koks valo storis, jo plūdrumas ir kiek jis gali išlaikyti. Tai padės jums geriau išsirinkti geriausiai tinkantį valo tipą pagal jūsų žvejojimo įgūdžius ir poreikius.