Vobleriai

Patyrę spiningautojai, norėdami pagauti įspūdingą laimikį, dažniausiai nepasitiki tiesiog kabliuku ir masalu, todėl stengiasi surasti geresnes priemones, užtikrinančias žuvies pagavimą. Viena iš tokių priemonių yra vobleriai. Jie turi skirtingas savybes priklausomai nuo to, kokiame vandens telkinyje žvejojama, kokias žuvis norima pagauti. Todėl jei spiningauti pradėjote neseniai, gali būti sudėtinga išsirinkti Jūsų poreikiams labiausiai tinkantį voblerį.

Šis dirbtinis masalas gali skirtis savo forma, svoriu, medžiaga bei turimais liežuvėliais. Voblerių forma priklauso nuo to, kokia žuvis yra imituojama – aukšlė, ešerys, kuoja ar kita. Formos parinkimą lemia Jūsų norimas pagauti laimikis – skirtingų formų ir dydžių vobleriai pritrauks tik tam tikros rūšies žuvis. Didesni paprastai naudojami lydekoms, o mažesni – ešeriui ar upėtakiui. Svarbi ir pati vieta, kur žvejojama – nedideliuose vandens telkiniuose patariama rinktis ir mažesnius voblerius, nes ten esančios žuvys bus pripratusios gaudyti smulkesnes žuvis.

Šie dirbtiniai žuvų masalai dažniausiai būdavo gamina iš balzos medienos, tačiau dabar populiarėja daug patogesni plastikiniai vobleriai. Balzos mediena dažniausiai pasirenkama klasikiniams vobleriams, kurie būna ir brangesni. Plastikiniai vobleriai taip nesibraižo, nelūžta ir yra pigesni už klasikinius. Plastikiniai vobleriai šiuo metu turi daugiau privalumų nei mediniai (jie naudojami tik kelioms žuvų rūšims – upėtakių, lašišų): jų forma gali būti tikslesnė, ant jų nelieka dantų žymių bei galima suteikti norimas aerodinamines savybes, kurios gali būti priderintos prie tam tikros spiningavimo rūšies.

Buvo minėta, kad vobleriai skiriasi ir turimais liežuvėliais – jie padeda juos manevruoti ir nardinti. Turintys ilgesnius ir smailiu kampu įklijuotus (iki 30 laipsnių) liežuvėlius nardo giliau, todėl jei žvejojate negiliame vandenyje rinkitės voblerį su trumpesniu liežuviu, kuris įklijuotas 30 – 70 laipsnių kampu. Gali būti ir beliežuviai vobleriai, kurie plūduriuoja vandens viršuje. Liežuvis padeda voblerį pakreipti į skirtingas puses, kad judėtų lyg tikra žuvis. Itin daug manevruojantys ir judantys į šonus vobleriai paprastai turi plačius liežuvius. Smailiems vobleriams paprastai patartina rinktis mažesnius liežuvėlius, nes per didelis judesys gali kaip tik atrodyti netikroviškai.

Norint pritraukti žuvų dėmesį, į voblerius gali būti įdėti šratai, kurie sukelia triukšmą. Tačiau tokių voblerių nepatartina rinktis vandens telkiniuose, kurie yra ramesni, tylesni, nes gali kaip tik žuvis išgąsdinti. Nuo esančių šratų bei parinktos medžiagos, liežuvėlio masalai gali ir giliau grimzti, todėl tai reikia pasirinkti pagal žvejojamų žuvų mėgstamą gylį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *