Žvejo bilietas

Aplinkosaugai įgaunant vis didesnę svarbą pasaulyje, buvo susirūpinta ne tik šiukšlinimu, bet ir turimais žuvų ištekliais. Todėl buvo įvestas įstatymas, leidžiantis žvejoti vandens telkiniuose tik turint atitinkamą žvejo leidimą. Kitu atveju, žvejų laukia bauda ne tik už taisyklės pažeidimą, bet ir už žalą žuvų ištekliams – o tai gali atsieiti ir kelis tūkstančius.

Žvejo bilietas leidžia gaudyti žuvis išnuomotuose ar neišnuomotuose telkiniuose. Mėgėjų bilietas įgalina žvejoti įvairiuose neišnuomotuose telkiniuose ir jo kaina skiriasi priklausomai nuo pasirinktos žvejojimo trukmės – 2 dienų leidimas paprastai kainuoja apie 1,4 eurų, o 1 metų – 14 eurų. Dar galimas yra mėnesio leidimas (5 eurai). Jei norite žvejoti išnuomotuose telkiniuose, teks įsigyti žvejybos leidimą. Licencinis žvejybos bilietas yra reikalingas ir nusprendus žvejoti lašišas, upinius nėgius, stintas. Tokio leidimo reikia žvejojant Nemuno deltoje, Žuvinte, Merkio upėje. Visur kitur turėtų tikti mėgėjiškas žvejo bilietas, tačiau pasirinktus telkinius reiktų pasitikrinti prieš perkant leidimą.

Tokie žvejų bilietai padeda kontroliuoti Lietuvoje pagaunamos žuvies kiekį, sumažinti jų išteklių naikinimą (ypač jei tai retos žuvys, svarbu, kad joms būtų suteikta galimybė kiekvienais metais atnaujinti savo populiaciją ir neišnykti). Taip pat su tokiais leidimais yra stengiamasi sumažinti ne tik nelegalios žvejybos kiekį, bet ir žūklaviečių gamtos teršimą. Kaip minėta, gavus leidimą, yra suteikiama teisė žvejoti tam tikruose nustatytuose ežeruose bei žūklavietėse. Rekomenduojama šiomis vietomis pasidomėti iš anksto, kad nereiktų grįžti pirkti dar vieno bilieto.

Žvejo bilietą galima patogiai įsigyti ne tik spaudos kioskuose, bet ir prekybos centruose arba aplinkosaugos leidimų išdavimo sistemoje. Šioje sistemoje ir galima sužinoti, ar telkinys yra išnuomotas ar ne – pagal tai skiriasi reikiamas leidimas. Nemokamai galima žvejoti tik pensininkams, neįgaliesiems, vaikams iki 16 metų – visiems kitiems reikia įsigyti leidimą. Svarbu su leidimu ar turint teisę žvejoti nemokamai visuomet su savimi turėti tai patvirtinantį dokumentą. Žvejo bilietą svarbu saugoti, nes jį pametus reikės gaminti naują.

Žvejo bilietas yra būtinas nuo 2011 metų, jis reikalingas siekiant išlaikyti augančią žuvų populiaciją, jų išteklius. Jei ruošiatės vykti į žvejybos išvyką, nepamirškite įsigyti šio bilieto, nes kitu atveju gali tekti mokėti administracinę baudą, kuri tikrai bus didesnė nei visus metus leidžiantis žvejoti leidimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *