Žvejo namelio patogumai – kūrenimas

žvejo namelis šalia tilto

Atvykus kelioms dienoms į savo pabėgimo kampelį, kur galite ne tik pabūti vieni ar su draugais, bet ir užsiimti mėgstama žvejyba, būtina tinkamai parengti savo namelį. Kadangi vasaris vis dar vienas iš šaltųjų mėnesių, svarbu, kad trobelėje būtų kūrenama.

Koks kuras?

Pirmas iškylantis klausimas – kokį kurą rinktis šiam tikslui? Vienas dažniausiai pasirenkamų rūšių yra kuro granulės. Norint daugiau pasigilinti į šio kuro privalumus, apsilankėme http://www.kuro-granules.lt/ perskaityti apie jas sukauptą informaciją.

Ši kuro rūšis yra pasirenkama daugiausia dėl turimų privalumų, tokių kaip:

  • Nedidelis peleningumas (tai reiškia, jums rečiau reikės valyti krosnelę)
  • Didelis kaitrumas (po jūsų namus greitai pasklis šiluma)
  • Lengva sandėliuoti (nereikės statyti atskiros malkinės)
  • Paprasta transportuoti (galėsite maišus įsimesti į bagažinę)
  • Natūralus produktas (neturi kenksmingų priemaišų)

Kaip kūrenti?

Norint užtikrinti, kad atvykus į žvejų trobelę galėsite greitai ją sušildyti, būtina pasirūpinti tinkama krosnele. Ją renkantis aktualu atsižvelgti į kelis veiksnius, tokius kaip:

  • Patalpos dydis (kokį plotą reikės apšildyti). Jei trobelėje yra keli kambariai, jiems turės būti nuvesti vamzdžiai arba juose turės stovėti krosnelės.
  • Kuro kokybės (jei jame bus tam tikrų priemaišų, granulės greičiau sudegs nei sušildys patalpą)
  • Krosnelės efektyvumo (jei krosnelė bus pasenusi, turės didelį pralaidumą, negalės užtikrinti kokybiško šildymo)
  • Paties būsto (jei namas yra neapšiltintas, jame daug šilumos tiltelių, langai nekeisti, tuomet reikės daugiau granulių siekiant šilumos).

Dažniausiai pasirenkamos krosnelės, kuriose kuro granulės yra paduodamos iš viršaus į apačią, nes tokios reikalauja mažiau priežiūros. Taip kuras yra paduodamas efektyviau, reikia rečiau valyti, todėl puikiai tinka ilgam kūrenimui.

Granulių apsauga

Kaip ir kitoms kuro rūšims, kad būtų efektyvus kūrenimas labai svarbu, kad granulės išliktų sausos. Jei granulių pakuotės suplyšta ir jos pradeda traukti drėgmę, greitai kuras išsileis ir nebegalėsite jo kūrenti. Todėl gavę pakuotes, būtinai patikrinkite, ar nėra jokių įplyšimų, pro kuriuos galėtų plisti skystis.

Taigi jei norite, kad jūsų žvejybos namelyje būtų išlaikoma šiluma, patartina rinktis kuro granules – tai efektyvus ir praktiškas kuras.