Žvejybos reikmenys – ko reikia?

Ruošiantis eiti žvejoti, kiekvienas žvejys turi pasiruošti reikiamą „ekipuotę“. Turite pasirinkti jūsų žvejybos tipui tinkamą meškerę, ritę, valą, masalus (dirbtinius ar natūralius), papildomas priemones. Visi šie žvejybos reikmenys turi būti kokybiški, kad bet kokiomis sąlygomis užtikrintų norimą laimikį.

Pagrindinės priemonės

Šias priemones turi kiekvienas žvejys be jokių išlygų. Tai tokie visiems įprasti reikmenys kaip valas, kabliukai. Į šią kategoriją galima įtraukti ir tinkamai parinktą meškerę su atitinkama rite. Ruošdamiesi žvejoti, pasiimkite daugiau valo ir kabliukų: tai tos priemonės, kurias žvejai dažnai pameta, nutraukia. Valas (ypač pradedantiesiems) gali greitai susipainioti, tuomet tikrai džiaugsitės turėdami papildomą atsargą. Rinkdamiesi tiek valą, tiek kabliukus, atkreipkite dėmesį į jų stiprumą.

Besikeičiantys žvejybos reikmenys

Jei meškerė, kabliukai yra paprastai retai keičiamos priemonės, tai masalų ir kur jie kabinami pasirinkimas daug labiau priklauso nuo specifinės žuvies ar žvejybos sąlygų. Pavyzdžiui, plūdė bus naudojama tik plūdinei žvejybai. Ir netgi tuomet bus pasirenkamos skirtingos plūdės priklausomai nuo gaudomos žuvies, oro ir vandens sąlygų. Patys masalai gali būti natūralūs (sliekai, lervos) ar dirbtiniai (guminukai, blizgės, vobleriai). Net jei pasirinksite vieną iš dirbtinių masalų, vis tiek priklausomai nuo žvejybos sąlygų gali prireikti keisti žvejojimo techniką, siekiant sudominti besislepiančias ar besiruošiančias pulti žuvis. Kai kurie sprendimai labiau tiks žvejojant dugne, kiti vandens paviršiumi, o pasirinkę voblerius turėtumėte pabandyti žvejoti džigavimo technika.

Kiti žvejybos reikmenys

Kai kurios priemonės nėra itin būtinos, tačiau būtų labai neapdairu jų neįsidėti ruošiantis žvejoti. Pavyzdžiui, žnyplės ir peilis tiesiog nepamainomi žvejybos metu. Žnyplėmis, turinčiomis ilgą noselę, galėsite lengviau iš žuvies ištraukti kabliuką, kas yra labai paranku, jei jis įstrigo. Traukiant kabliuką, nepamirškite panaudoti ir žiodytuvą, kad nesudraskytumėte žuvies žiočių. Peiliu galėsite nupjauti reikiamą valo kiekį, ar, jei šis kaip reikiant susipainios, jį nukirpti.

Norintys visuomet pagauti siekiamą laimikį, turėtų atkreipti dėmesį į skirtingas žvejybos priemones. Būtent nuo šių priemonių pasirinkimo, o vėliau ir išmoktos technikos priklauso, ar iš žvejybos grįšite su pagautomis žuvimis, o ne nutrauktu valu.